همخوان سرگرمی فال شخصیت شناسی

همخوان: سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تهیه‌کننده فیلم آنجلینا جولی در راه کشور عزیزمان ایران

ریتی پان کارگردان کامبوجی که در فیلم «اول پدرم را کشتند» با آنجلینا جولی همکاری کرد، جهت دریافت جایزه صلح در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شرکت می‌کند.

تهیه‌کننده فیلم آنجلینا جولی در راه کشور عزیزمان ایران

تهیه کننده فیلم آنجلینا جولی در راه ایران

عبارات مهم : تصویر

ریتی پان کارگردان کامبوجی که در فیلم «اول پدرم را کشتند» با آنجلینا جولی همکاری کرد، جهت دریافت جایزه صلح در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شرکت می کند.

به گزارش خبرآنلاین، ریتی پان کارگردان و تهیه کننده ۵۳ ساله کامبوجی به منظور دریافت «جایزه صلح» در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا می کند.

این کارگردان کامبوجی به علت ساخت فیلم هایی که به نسل کشی خمرهای سرخ در کامبوج پرداخته است به شهرت جهانی رسید. او در زیاد فیلم های خود ضرورت صلح در دنیا را مورد توجه قرار داده است.

ریتی پان متولد ۱۸ آوریل ۱۹۶۴ در پنوم پن در کامبوج هست. پدر او مدتی معاون وزارت آموزش، سناتور، معلم مدرسه و بازرس مدارس ابتدایی بود. خانواده پان در سال ۱۹۷۵ به وسیله رژیم خمرهای سرخ از پایتخت کامبوج بیرون رانده و مشکل های زیادی را مجبور شد. پان بعد از آن که شاهد زحمت والدین، فوت خویشاوندان از سوءتغذیه یا بیگاری شد در ۱۹۷۹ به تایلند گریخت و مدتی در اردوگاه پناه جویان زندگی کرد.

او سپس به شهر پاریس در فرانسه کوچ کرد و در حالی که در یک مدرسه فنی حرفه ای مشغول یادگرفتن فن نجاری بود به سینما علاقه مند شد. پان سپس از موسسه مطالعات سینمایی دانش آموخته شد و به کامبوج بازگشت، ولی محل مهم زندگی او پاریس است.

«ایستگاه ۲» نخستین فیلم مستند پان با عنوان پناه جویان کامبوجی در یک اردوگاه در دهه ۱۹۸۰، برنده جایزه بزرگ مستند از جشنواره «آمینی» شد. فیلم بلند او با نام «برنج کاران» (۱۹۹۴) در تاریخ سینمای کامبوج نخستین فیلم است که جهت مسابقه در بخش عالی ترین فیلم خارجی زبان اسکار به آکادمی علوم و هنر سینمایی معرفی شد. «برنج کاران» که به سبک مستند روایت شده است است به تلاش های یک خانواده روستایی جهت زندگی بعد از برچیده شدن سلطه خمرهای سرخ در کامبوج می پردازد. فیلم در بخش رقابتی جشنواره کن ۱۹۹۴ نیز پذیرفته شد. مستند دیگر او «سرزمین ارواح سرگردان» (۲۰۰۰) باز هم ماجرای تلاش های یک خانواده را دستمایه قرار داده و ورود مردم کامبوج به دنیای مدرن را نمایش می دهد. مستند «اس-۲۱: ماشین کشتار خمرهای سرخ» (۲۰۰۳) راجع به زندان تیول اسلنگ است که در آن زندانیان قدیمی از جمله هنرمندی به نام وان ناث و زندانبان های سابق آن ها رودرروی هم قرار می گیرند تا تاریخ خشونت بار کامبوج نقد شود.

دیگر مستند ریتی پان، «تصویر گمشده» هست. این مستند در سال ۲۰۱۳ به نمایندگی از کامبوج به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی و نامزد اسکار عالی ترین فیلم خارجی زبان شد. «تصویر گمشده» که یک روایت شخصی از دوران هولناک دیکتاتوری پل پوت در کامبوج دهه ۱۹۷۰ هست، در جشنواره کن آن سال برنده جایزه مهم بخش نوعی نگاه شد. پان «تصویر گمشده» را بر مبنای کتاب خاطرات خود با عنوان «حذف» ساخت. او در این فیلم تجربیات خانواده خود را در دوران حکومت خمرهای سرخ در کامبوج که به فوت پدر و مادر و خواهرش منجر شد به تصویر کشیده هست. «تصویر گمشده» با استفاده از تصویرهای آرشیوی همینطور عروسک های گلی ساخته شد.

ریتی پان همچنین یکی از تهیه کنندگان فیلم «اول پدرم را کشتند» به کارگردانی آنجلینا جولی است که سال گذشته نماینده کامبوج در بخش فیلم خارجی زبان نودمین دوره جوایز اسکار بود و نامزد جایزه گلدن گلوب و بفتا شد.

سال گذشته مستند «تبعید» به کارگردانی پان در بخش نمایش های خاص (آثار برگزیده بزرگان سینما) سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر نمایش داده شد. این مستند به دوران بعد از نسل کشی خمرهای سرخ در کامبوج می پردازد. «تبعید» در بخش نمایش های خاص شصت و نهمین جشنواره فیلم کن نیز حضور داشت.

واژه های کلیدی: تصویر | جایزه | مستند | کامبوج | جشنواره | شهرت جهانی | آنجلینا جولی | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz