همخوان سرگرمی فال شخصیت شناسی

همخوان: سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رهایش کنید! , مست هست

“سعد حریری، نخست‌وزیر ۴۷ ساله لبنان استعفا داد؛ استعفائی شگفت‌آور که دیپلمات‌های ارشد ایرانی را شوکه کرد. او که مدت‌هاست راجع به کشور عزیزمان ایران و مؤتلفانش

رهایش کنید! , مست هست

مست هست؛ رهایش کنید!

عبارات مهم : ایران

“سعد حریری، نخست وزیر ۴۷ ساله لبنان استعفا داد؛ استعفائی شگفت آور که دیپلمات های ارشد ایرانی را شوکه کرد. او که مدت هاست راجع به کشور عزیزمان ایران و مؤتلفانش در منطقه و لبنان محتاطانه و حتی دوستانه سخن می گوید و تازگی با “علی اکبر ولایتی” نشست، ناگهان در خاک عربستان نه تنها زبانش بی محابا باز شد، بلکه آشفته استعفا داد و علیه کشور عزیزمان ایران کاسه داغ تر از آش گشت؛ داغ تر از محمد پسر سلمان.”

فرید مدرسی، خبرنگار، در مطلبی راجع به علت استعفای سعد حریری از نخست وزیری لبنان آن هم از کشور عربستان نوشته است: «سعد باید همچون دیگر مقامات جوان منطقه (۳۰-۵۰ساله) تحلیل شود؛ آوانگارد، ناپخته، تحول ساز و گاهی بنیان کن. اینان تاب تحمل محافظه کاری و احتیاط را ندارند و با یک غوره سردی ارزش می شود و با یک مویز گرمی.

رهایش کنید! , مست هست

سعد را نمی توان لبنانی صرف دانست؛ چراکه از خاک لبنان، لبنانی بیرون نمی آید. هر لبنانی به کشوری دیگر هم وابسته است و گاهی مجری سیاست ورزی دیگران و البته طرف برابر نیز پله های ترقی آنان. سعد متولد ریاض است و لبنانی-عربستانی هست؛ البته مادرش عراقی.

نه تنها محل تولد و پاسپورت و شناسنامه اش به عربستان تعلق دارد، بلکه او هشت ساله بود که شرکت هولدینگ اقتصادی پدرش (شرکت اوجیه) که میراث اش هست، در ریاض تاسیس و سعد در سال ۱۹۹۲ مدیر آن شد.

“سعد حریری، نخست‌وزیر ۴۷ ساله لبنان استعفا داد؛ استعفائی شگفت‌آور که دیپلمات‌های ارشد ایرانی را شوکه کرد. او که مدت‌هاست راجع به کشور عزیزمان ایران و مؤتلفانش

محمد پسر سلمان، اهل معاشرت و گپ زدن و رفیق بازی است و سیاست هایش را اینگونه اجرایی می کند و متحدانی را جلب، که می تواند قاب سعد را بدزدد و دیگر مقامات جوان منطقه را در شب نشینی های شبه جزیره و حاشیه خلیج فارس مستِ خود کند. آنچنان در خلوت زبان بازی می کند که طرفش را با این روش شیدا و از خود بی خود می نماید.

سعد که پدرش دوره ای مشاور سیاسی شاهزاده سعودی بندر بن سلطان، سفیر وقت عربستان در امریکا بود، امروز می تواند خاک عربستان نوستالوژی دوران کودکی اش را زنده کند و محمد را به عنوان پسر عموی سیاسی اش در آغوش بگیرد. چراکه او بیش از آنکه لبنانی باشد، نماینده عربستان در لبنان بوده و شاید به همین علت بود که نام پسر سومش را عبدالعزیز (نام نخستین پادشاه و بنیان گذار پادشاهی عربستان سعودی) گذاشت.

اما کشور عزیزمان ایران نباید شتاب زده از او سر برگرداند، بلکه باید فعلاً گفتار امروز سعد را نشنیده بگیرد و فرض کند جوانِ مستی حین باده ذلت فحش و ناسزایی داده و تمام شده است و فردا که مستی از سرش بپرد، پشیمان می شود و آرام. او جوان پیشه هست؛ با روانی ناآرام، بر او سهل بگیرید و سرچشمه را نشانه گیرد؛ نه سعد پسر رفیق حریری را. آب از سرچشمه گل آلود است.»

رهایش کنید! , مست هست

اخبار سیاسی – ایسنا

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | سیاسی | لبنان | ایرانی | عربستان | عربستانی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz