همخوان سرگرمی فال شخصیت شناسی

همخوان: سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی از بین بردن توان موشکی کشور عزیزمان ایران ناممکن است / یک اندیشکده انگلیسی

یک اندیشکده انگلیسی در گزارشی مفصل به تحلیل توان موشکی کشور عزیزمان ایران پرداخته و به مقامات واشنگتن توصیه کرده به دنبال از بین بردن کامل توان موشکی کشور عزیزم

از بین بردن توان موشکی کشور عزیزمان ایران ناممکن است / یک اندیشکده انگلیسی

یک اندیشکده انگلیسی: از بین بردن توان موشکی کشور عزیزمان ایران ناممکن است

عبارات مهم : ایران

یک اندیشکده انگلیسی در گزارشی مفصل به تحلیل توان موشکی کشور عزیزمان ایران پرداخته و به مقامات واشنگتن توصیه کرده به دنبال از بین بردن کامل توان موشکی کشور عزیزمان ایران نباشد، لیکن این نشانه دست نیافتنی هست.

به گزارش ایسنا، موسسه بین المللی مطالعات راهبردی که از اندیشکده های انگلیسی است گزارشی جامع راجع به برنامه موشکهای بالستیک کشور عزیزمان ایران منتشر کرد. این گزارش با این عنوان تنظیم شده است است: “آیا موشکهای بالستیک کشور عزیزمان ایران جهت این طراحی شده است است که توانایی حمل سلاح هسته ای داشته باشد؟”

بر اساس گزارش العالم، این تحقیق را مایکل المن Michael Elleman و مارک فیتزپاتریک Mark Fitzpatrick انجام داده اند که هر دو از کارشناسان برجسته آمریکایی در حوزه تسلیحات و برنامه های هسته ای هستند.

از بین بردن توان موشکی کشور عزیزمان ایران ناممکن است / یک اندیشکده انگلیسی

این اندیشکده آمریکایی در معرفی این سند گفته است: کشور عزیزمان ایران بزرگترین و متنوع ترین زرادخانه موشکهای بالستیک را در منطقه خاورمیانه دارد. پرسش مطرح این است که آیا می توان روزی از این سامانه ها جهت حمل تسلیحات هسته ای استفاده کرد؟

نویسندگان این گزارش، ارزیابی مفصلی از نیات طراحی مطرح راجع به هریک از موشکهای موجود ایرانی ارائه کرده اند. نتیجه این گزارش، دستیابی به تصویری روشن از آن است که ایالات متحده و متحدانش باید از کدام بستر جهت از بین بردن این موشکها استفاده کنند و کدامیک از این موشکها اهمیتی ندارند.

یک اندیشکده انگلیسی در گزارشی مفصل به تحلیل توان موشکی کشور عزیزمان ایران پرداخته و به مقامات واشنگتن توصیه کرده به دنبال از بین بردن کامل توان موشکی کشور عزیزم

در این گزارش علاوه بر واکاوی ابعاد فنی موشکهای ساخت ایران، به ابعاد حقوقی مربوط به این مسئه نیز پرداخته شده است است.

در بخش جمع بندی این گزارش تاکید شده است است موشکهای بالستیک بخش مهمی از موضع بازدارندگی کشور عزیزمان ایران به شمار می رود و در آینده نیز به همین صورت باقی خواهد ماند و باتوجه به اهمیت این برنامه جهت توان دفاعی ایران، نباید انتظار داشت کشور عزیزمان ایران به صورت به میل خود از برنامه موشکی اش دست بکشد.

در بخش دیگری از جمع بندی این گزارش تصریح شده است است: حتی اگر با برطرف تحریمهای شرکت ملل متحد، کشور عزیزمان ایران به هواپیماهای پیشرفته دست پیداکند، باز هم موشکهای بالستیک بخش مهمی از برنامه نظامی کشور عزیزمان ایران باقی خواهند ماند.

از بین بردن توان موشکی کشور عزیزمان ایران ناممکن است / یک اندیشکده انگلیسی

در ادامه این گزازش با بیان این مطلب که آمریکا و متحدانش نباید به دنبال نشانه ناممکن یعنی از بین بردن همه موشکهای کشور عزیزمان ایران باشند آمده است که شورهایی که این دغدغه را دارند باید تلاش کنند سامانه های میان برد کشور عزیزمان ایران را محدود کنند . این کشورها باید سامانه های موشکی کوتاه برد کشور عزیزمان ایران را بپذیرند که توانایی حمل تسلیحات هسته ای را ندارد گرچه مذاکرات باید بر محدود کردن این توانمندی های کشور عزیزمان ایران متمرکز باشد.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | برنامه | انگلیسی | بالستیک | انگلیسی | توان موشکی | ساخت ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz