همخوان سرگرمی فال شخصیت شناسی

همخوان: سرگرمی فال شخصیت شناسی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

روز پنج شنبه، دلار سومین افت متوالی را تجربه کرد تا یک سطح دیگر نیز افت کند. در آخرین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و با کم کردن ا

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

جهت گیری های متمایز در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز پنج شنبه، دلار سومین افت متوالی را تجربه کرد تا یک سطح دیگر نیز افت کند. در آخرین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و با کم کردن از سطح ۴ هزار و ۵۵۰ تومان به قیمت ۴ هزار و ۵۳۴ تومان رسید. دلار با اینکه سه روز آخر هفته را با افت قیمت به آخر برد، توانست رشد ۳/ ۱ درصدی را در نخستین هفته بهمن ماه به ثبت برساند.

علت این اتفاق شدت نوسانات افزایشی ابتدای هفته بود. در این میان، روند متناقض دلار در طول هفته و توجه به عوامل متفاوت، موجب شکل گیری جهت گیری و انتظارات متمایز در بازار ارز شده است هست. عده ای اعتقاد دارند، قیمت دلار در نخستین روز هفته جاری عوض کردن مسیر خواهد داد و افت بیشتری را تجربه نخواهد کرد، حال آنکه عده دیگری در انتظار کم کردن زیاد این ارز و حتی شکست مرز ۴ هزار و ۵۰۰ تومان هستند. هر دو دسته از معامله گران انتظارات خود را بر پایه بعضی نشانه ها استوار کرده اند؛ گروهی باور دارند، نمودارهای فنی حمایت نیرومند محدوده ۴هزار و ۵۳۰ تومان را نشان می دهد، حال آنکه کاهشی ها معتقدند دلار به آسانی به زیر نقاط حمایتی پیشین کم کردن کرده و ادامه عرضه بازارساز زمینه را جهت افت زیاد قیمت فراهم خواهد کرد. به باور آنها، در روزهای قبل مقاومت بیشتری در برابر کم کردن قیمت در بازار وجود داشت.

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

در این شرایط، تنها عرضه بازارساز بود که در برابر نیروهای افزایشی قرار داشت. با این حال، در روزهای اخیر با کم کردن دلار به زیر سطح ۴ هزار و ۶۰۰ تومان، بعضی معامله گران نیز ترجیح داده اند ارز خریداری شده است خود را به فروش برسانند. یکی از دلایلی که این عده را در مسیر فروش قرار داد، ناامیدی آنها از بازگشت قیمت به سطوح بالاتر بود. از نظر آنها، سیگنال های خبری احتمال رشد زیاد دلار در انتهای سال را مخابره نمی کنند. زیاد کردن درآمدهای نفتی، زیاد کردن عرضه ارز از سوی پتروشیمی ها در انتهای سال و تبدیل دلار به ریال ازسوی بعضی شرکت ها در انتهای سال از جمله عواملی هستند که قیمت را در دو ماه انتهای سال تحت فشار قرار می دهند.

در حالی که معامله گران کاهشی روی نشانه های یاد شده است تاکید می کنند، افزایشی های بازار باور دارند، میزان تقاضا همچنان در بازار بالاست. به گفته آنها، بازارساز به احتمال زیاد بعد از ۳ روز عرضه شدید، میزان فروش خود را کم کردن خواهد داد و بعد از آن قیمت به مسیر افزایشی بازخواهد گشت. دیگر عاملی که این عده را به رشد قیمت امیدوار می کند، احتمال نوسان گیری بعضی معامله گران در ابتدای کانال ۴ هزار و ۵۰۰ تومان هست. در بعضی از نظرسنجی ها که در کانال های تلگرامی معامله گران صورت گرفته هست، عده زیادی کف قیمت دلار را در حوالی مرز ۴ هزار و ۵۰۰ دانسته بودند.

روز پنج شنبه، دلار سومین افت متوالی را تجربه کرد تا یک سطح دیگر نیز افت کند. در آخرین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و با کم کردن ا

در روزی که دلار از مرز ۴ هزار و ۵۵۰ تومان پایین تر رفت، سکه تمام بهار آزادی نیز نتوانست کانال یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان را حفظ کند. روز پنج شنبه سکه ۴ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۵۱۷ هزار تومان رسید. نیم و ربع سکه نیز آخر هفته را با هزار تومان کم کردن به آخر بردند. با این حال، هر سه فلز گرانبهای داخلی در مجموع هفته افزایشی را پشت سر گذاشتند. ربع سکه هفته گذشته بیشترین زیاد کردن را در میان سکه های طلا داشت و با ۸/ ۲درصد رشد روی قیمت ۴۴۰ هزار تومان آرام گرفت. نیم سکه با رشد ۸/ ۱ درصدی و رسیدن به قیمت ۷۴۰ هزار تومان عنوان دوم را به خود تخصیص داده شده است داد. سکه تمام هفته گذشته نیز تنها رشد ۶/ ۰ درصدی را به ثبت رساند. رشد سکه تمام در شرایطی به ثبت رسید که در معاملات پشت خطی روز جمعه این فلز گرانبها تا یک میلیون و ۵۰۷ هزار تومان پایین آمده بود. انتشار خبر شروع پیش فروش سکه از ۱۵ بهمن بااهمیت ترین عاملی بود که سکه تمام را در روز جمعه در بزرگراه کاهشی قرار داد. در این شرایط سکه به افزایش اونس به بالای مرز هزار و ۳۵۰ دلار نیز چندان توجهی نکرد.

دلار به نوسانات افزایشی پشت کرد

در ۳ روز ابتدایی هفته گذشته دامنه نوسانات دلار شدت پیدا کرد و این ارز در مقطعی به بالای ۴ هزار و ۷۰۰ تومان سرک کشید. با این حال، در ۳ روز انتهایی هفته این ارز به نوسانات افزایشی پشت کرد و زیاد در مسیر کاهشی قدم برداشت. در نخستین روز هفته گذشته، شاخص بازار ارز ۷۱ تومان رشد را به ثبت رساند و با گذر از مرز ۴هزار و ۵۰۰ تومان به قیمت ۴ هزار و ۵۴۵ تومان رسید.

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

روز یکشنبه، نوسانی ترین روز بازار در یک سال اخیر بود و بیشترین میزان رشد دلار در سال ۹۶ نیز در همین روز به ثبت رسید. دلار روز یکشنبه به سرعت وارد کانال ۴ هزار و ۶۰۰ تومان شد و در کمتر از یک ساعت مرز ۴ هزار و ۷۰۰ تومان را نیز شکست. در این سطح قیمت میزان فروش ها به حد زیادی زیاد کردن یافت تا قیمت در نهایت روی عدد ۴ هزار و ۶۴۰ تومان قرار بگیرد. این قیمت ۹۵ تومان از روز ابتدایی هفته زیاد بود. تلاش دلار جهت شکست مرز ۴ هزار و ۷۰۰ تومانی در روز دوشنبه نیز ثمری نداشت و این ارز با زیاد کردن جزئی ۱۵ تومانی به قیمت ۴ هزار و ۶۵۵ تومان رسید. بعد از این روز، در حالی که عده زیادی در انتظار ارقام بالاتر و سقف های جدیدتر بودند، دلار در مسیر کاهشی قرار داده شد که تا محدوده سوم کانال ۴ هزار و ۵۰۰ تومان ادامه یافت.

بخشی از این کم کردن ناشی از بیانات مدیر جمهوری مبنی بر کافی بودن منابع ارزی و زیاد کردن این منابع در سال آینده بود. با این حال، علت مهم عوض کردن مسیر دلار عرضه زیاد بازیگران بازارساز بود. تحت تاثیر زیاد کردن حجم ارز موجود در بازار، روز سه شنبه دلار ۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ هزار و ۶۰۵ تومان رسید. روز چهارشنبه دلار ۳۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ هزار و ۵۷۵ تومان رسید. روز پنج شنبه نیز با افت ۴۱ تومانی قیمت ۴ هزار و ۵۳۴ تومان به ثبت رسید. در آخرین روز هفته، دلار معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۵۶۲ تومان شروع کرد که ۱۳ تومان کمتر از قیمت بسته شده است روز چهارشنبه بود. بعد از این قیمت با نوسانات آرام در مسیر کاهشی قرار گرفت. کم کردن شدت نوسانات در بازار ارز میل خریداران جهت اوج آوردن قیمت را نیز کم کردن داده است.این در حالی است که در ابتدای هفته کمتر معامله گری حاضر به فروش دلار بود و زیاد بازیگران تلاش می کردند که اقدام به تهیه این ارز کنند. در آن فضای پرهیجان، رفتارهای منطقی کمتر جایی در بازار داشت؛ عاملی که موجب شد روند کاهشی ۳ روز انتهای هفته عده زیادی از معامله گران را دچار ضرر کند.

روز پنج شنبه، دلار سومین افت متوالی را تجربه کرد تا یک سطح دیگر نیز افت کند. در آخرین روز هفته، شاخص بازار ارز ۴۱ تومان از ارزش خود را از دست داد و با کم کردن ا

دنیای اقتصاد

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

واژه های کلیدی: بازار | کانال | اخبار اقتصادی و بازرگانی

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

جهت‌گیری‌های متمایز در بازار ارز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz